Návod k použití
Jak pečovat o svíčku, aby hořela co nejdéle?
UPOZORNĚNÍ:
Svíčku vždy zapalujte mimo dosah hořlavých předmětů, domácích zvířat a dětí!
Svíčku vždy zapalujte na ohnivzdorném povrchu, jako je např. keramická nebo kovová deska nebo jiný nehořlavý materiál.
První zapálení svíčky je nejdůležitější, aby se zabránilo tvorbě vzduchových bublin a děr. Ujistěte se, že svíčka hoří od okraje k okraji nádoby a tavná lázeň vzniká rovnoměrně na celém povrchu svíčky.
Před každým zapálením zkontrolujte a upravte délku knotu na 3 až 5 mm. Příliš dlouhý knot vrhá zbytečně velký plamen, oleje se přepalují, svíčka hoří rychleji a plamen hoří "neklidně."
Nejlepších výsledků dosáhnete, když svíčka hoří tak dlouho, dokud se vosk nerozehřeje až k okrajům skleničky. U velkých svíček to trvá 90 až 120 minut, u menších zhruba hodinu.
Dodržujte optimální dobu dobu hoření - doporučujeme 2 hodiny. Poté svíčku zhasněte a nechte pomalu v místnosti zchladnout, aniž byste s ní jakkoli manipulovali. Během chladnutí se ještě pořád uvolňují do prostoru vůně a vosková tavenina se při přirozeném chladnutí vrací do původního stavu. S horkou skleničkou nemanipulujte i z důvodu vlastní bezpečnosti, neboť hrozí riziko popálení jak od skleněného obalu, tak i od tekutého vosku.
Svíčku nikdy nenechávejte hořet déle než 4 hodiny!
JAKÉ JSOU HLAVNÍ VÝHODY NÁMI POUŽÍVANÝCH DŘEVĚNÝCH KNOTŮ OPROTI KNOTŮM BAVLNĚNÝM?
- svíčka hoří pomaleji
- spalování dřevěného knotu nemění podobu vůně
- knot vydává praskavý zvuk, což navozuje pocit hoření dřeva v krbu
- luxusní vzhled
Vůně - vysvětlení
Svrchní tóny:
Toto je dojem, který vonný olej udělá, když poprvé ucítíte svíčku. Je nejvíce těkavý, což znamená, že se vypaří nejrychleji.
Střední tóny:
Střední tón je „srdcem“ vůně. Při hoření svíčky jsou střední tóny nejvýraznější.
Základní tóny:
Základní tóny dodávají svíčce trvalé vlastnosti. Je to vůně, která přetrvává v místnosti a skleničce i po zhasnutí svíčky.